Acil Servis Hattı +90 232 332 14 43
MENÜ

Öztiryakiler Bardak Yıkama Makinesi: Tesisat Bilgisi ve Kurulum Talimatları

Öztiryakiler Bardak Yıkama Makinesi: Tesisat Bilgisi ve Kurulum Talimatları

Bardak yıkama makinesi satın aldınız ve kurulum aşamasına geçtiniz. Ancak, doğru tesisat bilgisine sahip olmadan makineyi doğru şekilde kurmak oldukça önemlidir. İşte Öztiryakiler bardak yıkama makinesi için gerekli olan tesisat bilgisi ve müşterinin yapması gerekenler:

Elektrik Bağlantısı

Makinanın elektrik bağlantısı, bir elektrikçi tarafından yapılmalıdır. Elektrik bağlantısı, yerden en az 120 cm yüksekliğe yerleştirilecek uygun bir V otomat sigorta ve 30 mA'lik kaçak akım koruma sigortası ile gerçekleştirilmelidir.

Topraklama

Şebekeden çekilen kablo vasıtasıyla makinenin topraklanması gereklidir. Bu işlem, makinenin elektrik kablosundaki topraklama ucuna sabitlenerek yapılmalıdır.

Giriş ve Tahliye Hortumları

Makine ile birlikte gelen giriş enerji kablosu (3*2,5 mm² NYAF) ve 3/4“ musluk bağlantılı giriş hortumu ile Ø42 mm tahliye hortumu bulunmaktadır. Tahliye pompalı modeller için tahliye hortumu Ø28 mm olmalıdır.

Temiz Su Girişi

Makinanın temiz su girişi için, makinenin yerleştirileceği duvarda yerden minimum 200 mm yüksekliğe 1/2” boru ile tesisat çekilmeli ve ucuna 3/4” vana takılmalıdır.

Pis Su Çıkışı

Pis su çıkışı için, makinenin yerleştirileceği duvarda yerden maksimum 50 mm yüksekliğe Ø50 mm PVC boru tesisatı çekilmelidir. Gider mazgallı ise yer süzgeci kullanılmalıdır.

Havalandırma Sistemi

Makinenin monte edildiği yerde, bir davlumbaz bulunan bir havalandırma sistemi olmalıdır. Bu, makinanın verimli bir şekilde çalışmasını sağlayacaktır.

Ayarlanabilir Ayaklar

Makinenin ayakları ayarlanabilir olup, zeminin durumuna göre ayarlanarak makinanın terazi düzleminde çalışması sağlanmalıdır.

Çalışma Ortamı

Makinenin çalışacağı ortamın buharsız ve rutubetsiz olması sağlanmalıdır. Bu, makinanın performansını ve dayanıklılığını artırır.

Bardak yıkama makinesi kurulumunda bu talimatlara uyarak, hem güvenliği sağlayabilir hem de makinenin uzun ömürlü ve etkili bir şekilde çalışmasını sağlayabilirsiniz.

 

Öztiryakiler Bardak Yıkama Makinesi için Müşterinin yapması gerekenler:

  1. Makinanın elektrik bağlantısı, ehliyetli bir elektrikçi tarafından yerden en az 120 cm yüksekliğe yerleştirilecek uygun bir V otomat sigorta ve 30 mA'lik kaçak akım koruma sigortası ile yapılmalıdır.

  2. Şebekeden çekilen kablo vasıtasıyla makinanın topraklanması, makinanın elektrik kablosundaki topraklama ucuna sabitlenerek yapılmalıdır.

  3. Makina ile birlikte giriş enerji kablosu (3*2,5 mm² NYAF), 3/4“ musluk bağlantılı giriş hortumu ile Ø42 mm tahliye hortumu verilmiştir. (Tahliye pompalı modeller için tahliye hortumu Ø28 mm'dir.)

  4. Makinanın temiz su girişi için makinanın yerleşeceği yerin arkasındaki duvarda yerden minimum 200 mm yüksekliğe 1/2” boru ile tesisat çekilmeli ve ucuna 3/4” vana takılmalıdır.

  5. Makinanın pis su çıkışı için makinanın yerleşeceği yerin arkasındaki duvarda yerden maksimum 50 mm yüksekliğe Ø50 mm PVC boru tesisatı çekilmelidir. Gider mazgallı ise yer süzgeci kullanılmalıdır.

  6. Makinanın monte edildiği yerde davlumbaz bulunan bir havalandırma sistemi olmalıdır.

  7. Makinanın ayakları ayarlı olup zeminin durumuna göre ayarlanarak makinanın terazi düzleminde çalışması sağlanmalıdır.

  8. Makinanın çalışacağı ortamın buharsız ve rutubetsiz olması sağlanmalıdır.

Şimdi Arayın WhatsApp Mesaj