Acil Servis Hattı +90 232 332 14 43
MENÜ

Öztiryakiler Giyotin Tip Bulaşık Makinesi Tesisatı

Öztiryakiler Giyotin Tip Bulaşık Makinesi Tesisatı

Öztiryakiler Giyotin Tip Bulaşık Makinesi Tesisatı: Elektrik ve Su Bağlantıları Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Öztiryakiler giyotin tip tesisatları, mutfaklarda ve endüstriyel alanlarda yaygın olarak kullanılan güvenilir ve verimli ekipmanlardır. Bu tesisatlar, elektrik ve su bağlantılarına özel önem verilerek kurulmalıdır. İşte bu bağlantılar hakkında bilmeniz gerekenler:

Elektrik Bağlantıları

Elektrik bağlantıları, güvenlik ve performans açısından kritik öneme sahiptir. Doğru elektrik bağlantıları için şu noktalara dikkat edilmelidir:

 • Tüm elektrik bağlantıları, yerel ve ulusal standartlara uygun olarak yetkili bir servis elemanı tarafından yapılmalıdır.
 • Ürünlerin kaçak akımını önlemek için 30mA'lik kaçak akım rölesine bağlanmalıdır.
 • Eş potansiyel noktasından uygun konektörler kullanılarak bağlantı yapılmalı ve bu bağlantı mevcut topraklamaya ilave olarak gerçekleştirilmelidir.
 • Ürünü bağlamadan önce, ürün tanıtım etiketinde belirtilen voltaj ile şebeke voltajının uyumlu olduğundan ve besleme sigortasının değerinin ürüne uygun olduğundan emin olunmalıdır.
 • Eğer besleme kablosu zarar gördüyse, Öztiryakiler firmasından veya yetkili servisinden alınan yeni bir kablo ile değiştirilmelidir.

Su Bağlantıları

Doğru su bağlantıları, ürünün verimli çalışması için önemlidir. Su bağlantılarıyla ilgili olarak şu noktalara dikkat edilmelidir:

 • Ürünle birlikte verilen 3/4ʺ lik su giriş hortumu kullanılarak su bağlantısı yapılmalı ve bağlantı noktalarının ve hortumun su sızdırmazlığı kontrol edilmelidir.
 • Ürün montajında verilen yeni hortum kullanılmalı, eski hasar görmüş hortumlar kullanılmamalıdır.
 • Ürünlerin yıkama performansı, suyun sıcaklığı, basıncı, sertlik derecesi ve kullanılan kimyasallara bağlıdır. Sertlik derecesi uygun su kullanarak ürünün ömrünü uzatabilir ve yıkama performansını artırabilirsiniz.

Su Bağlantısındaki Sınır Değerler

 • Su giriş sıcaklığı 4-50 °C arasında olmalıdır.
 • Akış halindeki giriş su basıncı 0-2 bar arası ise durulama pompası gereklidir. 2-4 bar arası ise basınç uygundur. 4 bardan yüksek basınçlarda basınç regülatörü ile basınç ayarlanmalıdır.

Tahliye Bağlantısı

Tahliye bağlantısı da önemlidir ve doğru şekilde yapılmalıdır:

 • Tahliye pompasız modellerde atık su yerçekimi ile iletilir. Tahliye hortumu makinenin tahliye çıkışından gidere doğru eğimli şekilde gitmelidir. Tahliye hortumunun çapını kesinlikle küçültmemek ve su sızdırmazlığı sağlamak önemlidir.

Bu bilgiler ışığında, Öztiryakiler giyotin tip tesisatınızı doğru şekilde kurabilir ve güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz.

Şimdi Arayın WhatsApp Mesaj